АРОН-БВ

Стабілізуюча / Целюлозна добавка АРОН-БВ для ЩМАС


TDS_ТЕХНІЧНИЙ ОПИС_АРОН-БВ_02-2021 АРОН-БВ_Висновок Дорцентр_2016 АРОН-БВ_Висновок НТУ_2017 АРОН-БВ_СЕРТИФІКАТ ДЕРЖДОРНДІ_2021

АРОН-БВ – стабілізуюча добавка у вигляді гранул, що призначена для приготування щебенево-мастикових асфальтобетонних сумішей згідно з ДСТУ Б В.2.7-127 та виготовляється за ТУ У В.2.7-17.1-3149000135-001:2014 із просочених бітумним в’яжучим целюлозних волокон, які отримують шляхом розпуску відповідної групи макулатури.

Історія застосування АРОН-БВ на ринку України починається із 2015 року. За період із вересня 2015 року по жовтень 2020 року на автомобільних дорогах загального користування державного значення влаштовано понад 500 тис. тон високоякісної щебенево-мастикової асфальтобетонної суміші із застосуванням АРОН-БВ.ФІЗИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Фізичний стан : гранули
Колір: сіро-коричневий
Середній діаметр гранул: 6 мм
Середній діаметр волокон: 0,045 – 0,055 мм
Середня довжина гранул: 6 – 10 мм
Середня довжина волокон: 1,2 – 1,4 мм
Насипна щільність: 0,45 – 0,55 г/см3
Вологість: не більше 5 % за масою
ЗАСТОСУВАННЯ ТА ДОЗУВАННЯ

Добавку стабілізуючу АРОН-БВ застосовують при виробництві щебенево-мастикових асфальтобетонних сумішей, що укладаються у верхні шари дорожніх одягів та використовуються при влаштуванні тонких захисних шарів, відповідно до ДСТУ Б В.2.7-127.

Вміст АРОН-БВ в щебенево-мастикових асфальтобетонних сумішах складає 0,30 – 0,40 % від маси мінерального матеріалу, в залежності від вмісту чистого (звичайного) або модифікованого бітуму нафтового дорожнього в’язкого. У випадку транспортування суміші до об’єкту більше ніж 1,5 год., вміст добавки рекомендовано збільшити на 0,05 %.

Особливістю матеріалу є те, що при виробництві ЩМАС необхідно проводити перерахунок кількості бітуму, з урахуванням того, що АРОН-БВ містить в собі 20 % бітумного в’яжучого. Це дозволяє на кожній тоні ЩМАС економити в середньому 0,6 – 0,8 кг бітуму.

Рекомендований час сухого перемішування (до введення в’яжучого) – додатково 5 – 15 с (в залежності від крупності кам’яного матеріалу тощо).

Обґрунтування придатності добавки стабілізуючої АРОН-БВ на виробництві підрядними організаціями та оптимального її вмісту в ЩМАС, визначають безпосередньо в лабораторії шляхом проведення відповідних випробувань виготовлених зразків ЩМАС та ЩМА, згідно з ДСТУ Б В.2.7-127 (в тому числі, але не обмежуючись показником стійкості до сегрегації (показник стікання в’яжучого)).

Виробництво ЩМАС із застосуванням добавки стабілізуючої АРОН-БВ здійснюють на асфальтобетонних заводах, які повинні бути обладнані системами подачі та дозування таких добавок. АРОН-БВ подається в мінеральну суміш під час її змішування в асфальтозмішувальній установці перед подачею бітумного в’яжучого.

Використання ЩМАС з добавкою стабілізуючою АРОН-БВ при будівництві та ремонті автомобільних доріг загального користування, міських вулиць та доріг, аеродромів, мостів та шляхопроводів, здійснюється у відповідності до вимог ДБН В.2.3-4, ДБН В.2.3-5, ДСТУ Б В.2.7-127 та інших чинних нормативних та технічних документів.


ПАКУВАННЯ

АРОН-БВ пакують у м’які контейнери з додатковим водонепроникним вкладишем відповідно до діючої нормативної документації (контейнери типу «біг-бег»). Маса нетто продукту в мішках становить 500 кг (± 5 кг) та / або 600 кг (± 6 кг).

Кожна окрема одиниця пакування супроводжується документом (маркувальний ярлик), який містить наступну інформацію: назву продукції (добавки); назву країни-виробника; назву підприємства-виробника; умови безпечного зберігання та транспортування; відомості про сертифікацію; юридичну адресу підприємства-виробника та місце виготовлення; масу нетто; габаритні розміри вантажного місця в сантиметрах (довжина, ширина та висота); знак для товарів та послуг підприємства-виробника; номер партії; дату виготовлення; строк придатності; позначення ТУ.


ТРАНСПОРТУВАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ

Добавку стабілізуючу АРОН-БВ транспортують критим автомобільним транспортом відповідно до правил перевезення вантажів, що діють на даному виді транспорту.

Під час транспортування, складування та зберігання, відповідно до ТУ У В.2.7-17.1-3149000135-001:2014, мають виконуватись наступні вимоги:


БЕЗПЕКА

Добавка стабілізуюча АРОН-БВ за ступенем впливу на організм людини не перевищує 4 клас небезпеки. Канцерогенної дії не має.

АРОН-БВ – не токсична та вибухобезпечна, не чинить шкідливої дії на здоров’я людини при зберіганні, транспортуванні та застосуванні. При багаторазовому контакті з незахищеною шкірою людського організму не викликає подразнення, а при потраплянні в очі діє як механічний подразник.

Є горючою речовиною з температурою самозаймання вище ніж 220 °С.


ГАРАНТІЇ ВИРОБНИКА

Виробник гарантує відповідність добавки стабілізуючої АРОН-БВ вимогам ТУ У В.2.7-17.1-3149000135-001:2014 та ДСТУ Б В.2.7-127, за умов дотримання правил її транспортування, зберігання та застосування.

Гарантійний термін зберігання становить 12 місяців.

У разі невиконання споживачами / покупцями вимог ТУ У В.2.7-17.1-3149000135-001:2014 та ДСТУ Б В.2.7-127, виробник добавки стабілізуючої АРОН-БВ не може гарантувати якісних характеристик відповідно до її призначення.

АРОН-БВ супроводжується чинним сертифікатом відповідності, а також рядом висновків (заключень, звітів, тощо) від ДП “Дорцентр”, Національного транспортного університету та ДП “ДерждорНДІ”. Кожна партія АРОН-БВ, що становить в середньому 5 т, супроводжується “Паспортом якості” від акредитованої лабораторії, яка проводить постійний контроль якості випуску даного матеріалу.