FluxOil V

Добавка / пластифікатор для холодних сумішей FluxOil V

TDS_ТЕХНІЧНИЙ ОПИС_FluxOil V_03-2020

FluxOil V – рідина, виготовлена на сонові метилового ефіру рослинного походження, що в якості пластифікатора спеціально розроблена для технологій із холодними асфальтобетонними сумішами, з метою забезпечення екологічних та економічних рішень.

Країна виробник – Італія.

Додавання FluxOil V забезпечує холодним асфальтобетонним сумішам відсутність запаху, з ідеальним довгостроковим балансом між пластичністю та технологічністю. Після укладання, такі суміші швидко формуються, навіть за наявності води.

Холодний асфальт – запорука успіху, в боротьбі з ямковістю!


ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Фізичний стан : рідина
Колір : темно-коричневий
Запах : м’який, характерний
Рівень pH : відомостей немає
Кінематична в’язкість, 40 °С : 21 – 23 мм2/с
Відносна щільність, 25 °С : 950 кг/м3
Точка кипіння : >250 °С
Точка займання : >170 °С
Точка застигання : <-7 °С

ЗАСТОСУВАННЯ ТА ДОЗУВАННЯ

Холодні асфальтобетонні суміші застосовують при оперативному та аварійному ремонті автомобільних доріг, вулиць населених пунктів, проїзної частини транспортних споруд, площ проїзної частини та пішохідної зони об’єктів державної та приватної власності тощо. Такі суміші можуть використовуватись протягом року в будь-яку пору, як фізичними особами (громадянами), з метою забезпечення власних потреб, так і суб’єктами господарювання будь-якої форми власності, з метою забезпечення як власних потреб, так і потреб держави та її населення.

Холодні асфальтобетонні та бітумомінеральні суміші виробляють на спеціальних технологічних лініях для виробництва «холодного асфальту», а також на звичайних асфальтобетонних заводах (але не при високих температурах), що випускають теплі та гарячі асфальтобетонні суміші. Холодні суміші отримують шляхом змішування заповнювача, бітуму та спеціальних добавок / пластифікаторів, таких як FluxOil V, що дозволяють забезпечити холодним асфальтобетонним сумішам ідеальний довгостроковий баланс між пластичністю та технологічністю, навіть при низьких температурах навколишнього середовища.

Основними перевагами холодних асфальтобетонних сумішей, над теплими та гарячими асфальтобетонними  сумішами,  є  те,  що  холодні  суміші можуть використовуватись при температурі   навколишнього   середовища,  а  строк   зберігання  у  фасованому   вигляді (поліетиленові мішки / пакети тощо) та працездатність таких сумішей може становити від 6 до 12 місяців з дати виготовлення (в залежності від рецептури).

Правильно / вдало підібрана рецептура приготування холодних асфальтобетонних та бітумомінеральних сумішей, враховуючи відповідний відсоток дозування FluxOil V, дозволяє одержати належним чином працездатні суміші, технологічність яких не залежить від погодних умов і дає можливість уникати низьку працездатність взимку при низьких температурах, а влітку за спекотних температур – «липкої» суміші.

Дозування FluxOil V змінюється в залежності від гранулометричної кривої використовуваних агрегатів (заповнювачів), погодних умов (сезон застосування: літом чи взимку) та марки бітуму, і становить в межах від 15 % до 30 % від маси бітуму.  Наприклад, для бітуму з проникненням 70/100, дозування коливається від 20 % до 30 % від його маси. Чим більша доза FluxOil V, тим вищим є строк зберігання суміші.

Враховуючи наведену інформацію та наявний досвід застосування FluxOil V, для того щоб отримати якісні холодні асфальтобетонні та бітумомінеральні суміші, не менш важливим є фактор підбору бітуму, з урахуванням його фізико-технічних характеристик, особливо показника проникності голки (П25). Чим більше значення показника проникності голки використовуваного бітуму, тим нижчою є доза FluxOil V.

При необхідності, з метою забезпечення відповідного показника зчеплення бітумного в’яжучого (FluxOil V + бітум) з поверхнею кам’яних матеріалів (заповнювача), рекомендовано додатково використовувати добавки, що дозволять забезпечити цей показник.

На прикладі країни Італії, чимало виробників «холодного асфальту» використовують агрегати / заповнювачі розміром в діапазоні 3 – 6 мм та / або в діапазоні 4 – 8 мм.  Деякі виробники вважають доцільним додавати «пісок» (відсів) з розміром зерен 0 – 4 мм, в межах 10 – 20 % від загальної інертної маси, що дозволяє зменшити витік в’яжучого та забезпечити кращу стабільність холодним сумішам.

Рекомендований діапазон температури нагрівання та подачі агрегатів / заповнювачів становить від 80 °С до 120 °С. У випадку використання кам’яних матеріалів в сухому стані, їх достатньо нагріти до 80 – 100 °С, але як показує практика, частіше всього заповнювачі  поступають в сушильний барабан з певним відсотком  вологи. В такому разі, температура в межах 110 – 120 °С є найбільш практичною, так як за таких температур з поверхні агрегатів / заповнювачів випаровується волога.


При виробництві холодних асфальтобетонних та бітумомінеральних сумішей, рекомендовано протягом 5 – 10 секунд змішувати агрегати (заповнювачі) з необхідною кількістю FluxOil V, після чого ввести бітум, продовжуючи змішування ще протягом 5 – 15 секунд, поки не буде отримано однорідну суміш (додатково ще 5 – 15 секунд).

У випадку відсутності виробничої можливості дозування рідких добавок безпосередньо в асфальтозмішувальну установку, FluxOil V можна додавати в бітум із послідуючим перемішуванням та доведенням його до однорідного стану, після чого в’яжуче (FluxOil V + бітум) відповідним чином подається у виробничу лінію.

Рекомендована температура випуску холодних асфальтобетонних та бітумомінеральних сумішей, що виготовлені із застосуванням FluxOil V, становить в межах від 90 °С до 100 °С.

Після виготовлення суміш охолоджують, після чого вона подається до пакувального цеху. Готовий продукт, як правило, упаковують по 25 кг у поліетиленові мішки та поміщають на піддоні. Пакувальні лінії можуть бути ручними, напівавтоматичними або повністю автоматичними. Як альтернатива, до упаковки, холодна суміш може зберігатися в складах під накриттям (брезент тощо).

Враховуючи те, що на кінцеву якість холодних асфальтобетонних та бітумомінеральних сумішей може впливати цілий ряд факторів / чинників, підбір рецепту обов’язково повинен супроводжується лабораторними випробуваннями та окремими емпіричними процедурами, що в кінцевому результаті задовольнятимуть потребу (кількісні та якісні характеристики, строк зберігання тощо) виробника та кінцевого споживача.

Холодні суміші, отримані з використанням ефірів рослинного походження, повинні забезпечувати:

  • Відповідну злежуваність. Агрегати / заповнювачі повинні бути повністю покриті в’яжучим (FluxOil V + бітум), і залишатися такими навіть після того, як складована суміш піддається різним температурним умовам.
  • Відповідну працездатність. Холодні суміші повинні залишатися працездатними і легко піддаватися робочому процесу – «контакту з лопатою» протягом тривалого періоду часу. Легкоукладальність повинна бути забезпечена навіть при низьких зимових температурах.
  • Відповідне зчеплення. Ремонтний матеріал, в якості холодних асфальтобетонних та бітумомінеральних сумішей, повинен забезпечувати достатній показник зчеплення із поверхнею «заповнювального отвору» (ями, вибоїни тощо), і залишатися там навіть у присутності води.

ПАКУВАННЯ

FluxOil V постачається в пластикових резервуарах (IBC контейнер) ємністю 1,0 м3. Маса нетто однієї пакувальної одиниці становить 950 кг / 0,95 т.


ЗБЕРІГАННЯ

FluxOil V може зберігатися, у закритій оригінальній упаковці, протягом 24 місяців з дати його виготовлення.
В залежності від температури зберігання, продукт може мати / набувати тістоподібну консистенцію, при цьому якість його залишається незмінною.


БЕЗПЕКА

FluxOil V не класифікується як небезпечний. Для отримання додаткової інформації про класифікацію, заходи захисту та заходи в разі пожежі, зверніться до «Паспорту безпеки» на цей продукт, який надається за запитом.


ВАЖЛИВО

Інформація, надана в цьому описі, відповідає поточному стану наших знань і не включає в себе припущення щодо будь-якої гарантії та / або відповідальності за кінцевий результат використання / застосування цього продукту / товару. Таким чином, це не звільняє замовника / покупця від відповідальності за перевірку відповідності продукту / товару для конкретного використання та за призначенням, шляхом проведення профілактичних випробувань.

У разі порушення споживачами правил та рекомендацій щодо транспортування, зберігання та застосування, виробник та постачальник не можуть гарантувати якісних характеристик FluxOil V відповідно до його призначення.